--

Czas epidemii – nowe zasady przyjęć pacjentów w Stomatologii Borowski

Informujemy, że od 1 lipca nie obowiązuje już dodatkowa opłata za dekontaminację gabinetu (200 zł). Oczywiście wszelkie zasady sterylizacji i dekontaminacji pozostają niezmienne, ale kosztów za to nie ponoszą pacjenci.

Szanowni Państwo!

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, aby móc przyjąć pacjenta w czasie epidemii, gabinet stomatologiczny musi spełnić szereg warunków. Mają one na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i maksymalnej ochrony zarówno pacjenta, jak i całego zespołu przed ewentualną transmisją wirusa. 

Nowe zasady obowiązujące na czas ogłoszonej epidemii:

Bardzo uprzejmie prosimy o zapoznanie się z naszym nowym protokołem rejestracji oraz przyjęć w okresie ogłoszonej epidemii koronawirusem. W trosce o zdrowie nas wszystkich uległy one zasadniczym zmianom – wszystko dla Państwa i naszego bezpieczeństwa.

1. Klinika bez wirusa

 • Na terenie kliniki może przebywać tylko przebadana osoba! Personel został przebadany testem genetycznym (wyniki badań). Każdy pacjent wchodzący na teren kliniki będzie przebadany na obecność wirusa. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i pewność, że nikt z osób przed Tobą nie był zakażony. 
 • Test z krwi – wykrywanie przeciwciał, które powstają po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 – metoda pobrania to próbka krwi pobrana z palca, skuteczność 92,8 %. Czas oczekiwania na wynik 15 min.

2. Zawsze najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo pacjentów i personelu zwłaszcza teraz w czasie pandemii:

 • dekontaminacja i dezynfekcja pomieszczeń stosująca się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
 • przerwa pomiędzy pacjentami – 1h – na dezynfekcję i dekontaminację gabinetu – dzięki zastosowaniu lamp, których promieniowanie ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje,
 • certyfikowany przez sanepid proces sterylizacji narzędzi,
 • posiadamy specjalną zautomatyzowaną linię do mycia i dezynfekcji narzędzi,
 • automatyczny system filtrowania i wymiany powietrza w klinice,
 • przeprowadzenie testów u każdego pacjenta, który wchodzi na teren kliniki ale również regularne badanie personelu.

Wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności generuje dodatkowy koszt, ale wszystko po to, aby następny pacjent miał pewność, że wchodzi do zdezynfekowanego gabinetu. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Polsce, w której wykonuje się testy przed wizytą. Zdajemy sobie sprawę, że koszty wizyty wzrosną, ale zdrowie i życie nie ma ceny, a zwykła maseczka nie chroni przed zakażeniem. 

3. Nowe zwyczaje:

 • witamy się bez podania ręki,
 • rejestracja na wizytę odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową,
 • przychodzimy na wizytę bez osób towarzyszących,
 • czas jest bardzo ważny prosimy o punktualne przybycie zastrzegamy sobie możliwość obciążenia za zamówioną wizytę, która się nie odbyła, zadatek rozliczany przy wizycie,
 • zabiegi planowe rozliczamy z góry,
 • toaleta dostępna tylko w sytuacjach nagłych i niecierpiących zwłoki,
 • pozostawienie zbędnych rzeczy poza kliniką (np. w samochodzie),
 • część wizyt np. kontrola, konsultacja w formie telemedycyny – bezpłatnie.

Proszę pamiętać, że przygotowanie gabinetu, zwłaszcza w obecnej sytuacji wymaga odpowiednich procedur i sprzętu, rezerwując wizytę, rezerwują Państwo gabinet, sprzęt, czas pracy lekarza i asystentki, którzy nie mogą w tym czasie przyjąć innego pacjenta. Tradycyjnie dzień przed wizytą rejestratorka potwierdzi telefonicznie wizytę. W związku z tym będziemy pobierać przy zapisie czasu rezerwacji kliniki zadatek w zależności od wykonanych badań:

 • test immunologiczny – 150 zł

4. Stomatologia jednego dnia

Zalecamy realizację planu leczenia na jednej wizycie w celu ograniczenia ryzyka. Podjęcie kompleksowego leczenia pozwoli na zredukowanie kosztów za dostosowanie się do wymogów epidemicznych. 

5. W oczekiwaniu na wizytę

 • Po dotarciu do Stomatologii Borowski, proszę zadzwonić do rejestracji pod numer 41 2751288 i nie wchodzić do budynku dopóki Państwo nie zostaną powiadomieni telefonicznie o naszej gotowości. Do tego czasu uprzejmie prosimy pozostać w samochodzie lub przed wejściem do gabinetu, na świeżym powietrzu.
 • Pacjentów umawiamy tak, aby uniknąć sytuacji, w której dojdzie do spotkania osób w poczekalni. Staramy się również, jeśli jest to tylko możliwe, zachować odstęp przynajmniej 1,5 metra.

Zapraszamy bez obaw! Stomatologia bez wirusa!

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski

ul. Staszica 17 27-200 Starachowice

Tel.  41 275 12 88

e-mail: recepcja@stomatologiaborowski.pl

Bank Pekao SA

08 1240 2281 1111 0010 9519 3673