--

Zadbaj o zęby mleczne Twojego dziecka

Twoje dziecko mówi, że boi się dentysty? Gdy chcesz umówić go na wizytę, kategorycznie odmawia, twierdząc, że będzie go boleć? Wiele dzieci ma nieprzyjemne wspomnienia związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym, co najczęściej spowodowane jest nieprzystosowaniem gabinetów stomatologicznych do odwiedzin małych pacjentów. Przeszkolony i doświadczony w leczeniu dzieci zespół oraz przyjazna atmosfera w gabinecie są podstawą udanej wizyty. Dodajmy do tego najwyższej jakości sprzęt, a spotkanie z dentystą najczęściej okaże się bezbolesne i niewywołujące złych wspomnień. W Centrum Stomatologia Borowski proponujemy Państwu profesjonalne zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej.

Dbaj o mleczaki Twojego dziecka

Zęby mleczne wpływają także na stan zdrowia zębów stałych, dlatego nieleczone bądź źle leczone mogą skutkować poważnymi problemami w późniejszym wieku. Jednak stomatologia dziecięca nie zajmuje się jedynie leczeniem zębów mlecznych. W Centrum Stomatologicznym Borowski każdy mały pacjent może liczyć na kompleksowe leczenie, które obejmuje takie zabiegi, jak:

  • leczenie zębów stałych niedojrzałych,
  • profilaktyka próchnicy,
  • leczenie wad zgryzu,
  • leczenie zaburzenia ząbkowania.

Przyjazna stomatologia

Wiedząc, że zdrowie i samopoczucie najmłodszych pacjentów to priorytet ich rodziców, przystosowaliśmy zarówno przestrzeń, jak i urządzenia do przyjmowania oraz leczenia dzieci. Czekając na wizytę, dzieci mogą miło spędzić czas w poczekalni, na przykład oglądając bajkę. Co więcej, zespół pracujący w naszym Centrum jest odpowiednio przygotowany do pracy z małymi pacjentami, dlatego wizyta u stomatologa okazuje się przyjemna i bezbolesna. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokonuje diagnozy, którą stawia na podstawie zdjęcia rentgenowskiego wykonywanego specjalistyczną aparaturą – przystosowaną także do badania dzieci.

Podstawa zdrowych zębów – profilaktyka

O to, aby w przyszłości mieć piękne i zdrowe zęby, należy zadbać już w dzieciństwie. Każdemu naszemu pacjentowi powtarzamy, że profilaktyka jest podstawą dbania o zęby. Dlatego zachęcamy i namawiamy do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. W wieku dziecięcym powinniśmy odwiedzać dentystę przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu uda się szybciej wykryć możliwe problemy i je wyeliminować. Taka co półroczna kontrola może mieć ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego nie można jej lekceważyć, nawet wtedy, kiedy dziecko mówi, że nie odczuwa bólu ani dyskomfortu związanego z uzębieniem.

Stomatologia dziecięca w Starachowicach

Zabiegi wykonywane w Centrum Stomatologia Borowski w Starachowicach odznaczają się dużym bezpieczeństwem. Od początku naszej działalności, czyli już od ponad dwudziestu lat, każdego dnia dokładamy starań, aby wszystkie zabiegi były w 100% bezpieczne i profesjonalnie wykonane. Długa historia istnienia naszego gabinetu, a także to, że zaufały nam tysiące osób świadczą o standardzie usług. Zapraszamy do skorzystania z oferty z zakresu stomatologii dziecięcej i przekonania się, że wizyta najmłodszych pacjentów u lekarza stomatologa nie musi kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym czy bolesnym!

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę!