--

Zabiegi upiększające uśmiech: konturing, licówki, wybielanie zębów

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technik stomatologicznych strach przed dentystą nie ma już najmniejszego sensu. Stomatologia estetyczna zyskuje na popularności, o czym świadczą coraz częstsze wizyty w gabinetach stomatologicznych w celu poprawy wyglądu, a nie tylko z powodu bólu zębów. Poniżej przedstawiamy niektóre zabiegi stomatologii estetycznej dostępne w naszym Centrum Stomatologia Borowski w Starachowicach. Dzięki nim w szybki i bezbolesny sposób upiększysz swój uśmiech!

Konturing zębów, czyli sposób na wyrównanie niedoskonałości

Konturing zębów to zabieg stomatologii estetycznej, który pozwala poprawić i skorygować kształt zębów. Po dokładnym skontrolowaniu jamy ustnej stomatolog przystępuje do szlifowania zębów w celu zmiany ich długości lub kształtu. W ten sposób nierównym zębom nadaje się nowy, bardziej estetyczny kształt. Małe wady mogą zostać zlikwidowane całkowicie, większe są minimalizowane. Podczas wykonywania zabiegu konturingu lekarz posługuje się takimi narzędziami, jak wiertła, paski diamentowe, krążki ścierne i gumki. Paski diamentowe są stosowane w punktach stycznych, aby uzyskać idealne przestrzenie międzyzębowe. Ostatnim etapem jest wygładzanie i polerowanie zębów. Brzmi groźnie, ale zabieg wykonuje się w granicach szkliwa, a więc jest bezpieczny, bezbolesny i nie uszkadza zębów. 

Licówki na zęby – skuteczne maskowanie uszkodzeń i diastemy

Licówki to rozwiązanie protetyczne, polegające na przyklejeniu cienkich płytek na naturalne zęby, najczęściej przednie. Pozwalają na skuteczne zamaskowanie niedoskonałości uzębienia, m.in. popękanych, zniszczonych, ukruszonych, przebarwionych zębów, a także szpar i nierówności. Licówki stomatologiczne stosuje się w celu ukrywania przebarwień, złamań i ukruszeń koron zębowych, korekty kształtu i wielkości uzębienia, a także zamknięcia diastemy (przerwy między zębami).

Wyróżnia się kilka rodzajów licówek na zęby:

  • licówki akrylowe – tymczasowe rozwiązanie, najczęściej stosowane w czasie oczekiwania na bardziej trwałe licówki,
  • licówki kompozytowe – wykonane z dość trwałych materiałów, ale wyglądają nienaturalnie i mają tendencję do żółknięcia po pewnym czasie,
  • licówki porcelanowe – najbardziej popularne, charakteryzują się dużą wytrzymałością,
  • licówki pełnoceramiczne – są zbudowane podobnie jak ząb, czyli mają warstwę szkliwa i zębinę porcelanową,
  • licówki ultracienkie, nazywane też „chipsami” – mają grubość 0,2-0,3 mm i nie wymagają szlifowania zębów, dzięki czemu proces ich zakładania jest odwracalny. 

Hollywoodzki uśmiech dzięki wybielaniu zębów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Próbowałeś to robić domowymi sposobami, ale nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? W naszym Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach skorzystasz z 1 z 3 skutecznych metod:

  • jednorazowe wybielanie lampą Beyond,
  • wybielanie nakładkowe – nocne wybielanie w domu,
  • wybielanie martwych zębów (zalecane po leczeniu kanałowym).

Najbardziej efektywne i rekomendowane przez nas jest wybielanie zębów lampą Beyond. Zabieg powinien być poprzedzony wyleczeniem wszystkich ubytków, usunięciem kamienia i piaskowaniem. Polega na nałożeniu na powierzchnię zębów żelu wybielającego, który jest aktywowany pod wpływem światła emitowanego przez akcelerator. Proces jest całkowicie bezpieczny, a jego efektem są idealnie białe, lśniące zęby. Zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut i już jeden wystarczy, aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez 2-3 lata. 

Marzysz o szybkim i skutecznym poprawieniu niedoskonałości uzębienia dzięki zabiegom stomatologii estetycznej? Już dziś zadzwoń do naszego Centrum Stomatologia Borowski w Starachowicach i umów się na wizytę!