Trzy bezpieczne techniki na olśniewająco białe uzębienie

Zjawiskowo białe zęby to ogromny atut, który powinien towarzyszyć każdemu, kto lubi i chętnie się uśmiecha. Energia, jaką emanujemy, prędzej czy później do nas wraca. To dlatego tak istotne jest życie pełnią radości tu i teraz, bez ograniczeń i kompleksów. Jeśli Twoją bolączką są przebarwione zęby, wskutek na przykład picia kawy, herbaty, palenia papierosów czy kolorowych napojów, warto zadbać o ich skuteczne rozjaśnienie. Czy istnieją jednak bezpieczne i zarazem spektakularne metody na wybielanie zębów w domu? Oczywiście, że tak! Kluczowa jest tu kwestia, nie tylko – jak szybko wybielić zęby samodzielnie, ale jednocześnie zrobić to pod kontrolą lekarza. Dlaczego? Głównie ze względu na ryzyko uszkodzenia szkliwa i zniszczenia zębów. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę w dochodzeniu do wyśnionego koloru uśmiechu i od czego zacząć jego metamorfozę? Sprawdź trzy bezpieczne techniki na olśniewająco białe uzębienie, żeby móc uśmiechać tak szeroko i często, jak zechcesz, czyli bez żadnych granic!

Piaskowanie zębów

Pierwszą polecaną techniką na rozjaśnienie uzębienia jest zabieg piaskowania zębów. Najczęściej wykonuje się go w połączeniu ze skalingiem, czyli usuwaniem kamienia nazębnego. Zarówno płytka nazębna, jak i osad nazębny to czynniki, które przyczyniają się do znacznego pogorszenia estetyki uśmiechu. Podobnie dzieje się w przypadku żółtych, szarych lub brązowych przebarwień, które likwiduje właśnie piaskowanie zębów. A na czym dokładnie polega ten zabieg? Otóż, stomatolog używa specjalnego urządzenia, z którego wydobywa się mieszanka wody, powietrza i dwuwęglanu sodu. Dzięki temu lekarz w szybki sposób może usunąć przebarwienia i nieestetyczny nalot z zębów. To jednocześnie przygotowanie do dalszych zabiegów, mających na celu uzyskanie finalnego efektu perfekcyjnie białych zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Drugą techniką na osiągnięcie spektakularnej bieli uzębienia jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Sprawę rozjaśnienia uzębienia dobrze powierzyć doświadczonym i kompetentnym ekspertom. To dlatego, że wybielanie zębów w domu popularnymi środkami, takimi jak cytryna czy soda, może trwale uszkodzić szkliwo i przyczynić się tym samym do nieodwracalnego zniszczenia zębów. Z pewnością nie warto więc sięgać po tego rodzaju metody na własną rękę, konsekwencje takich decyzji mogą być przykre w skutkach. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie na przykład pasty do zębów czy pasków wybielających, dostępnych w aptekach i drogeriach kosmetycznych. Niestety, nie zawsze przynoszą one satysfakcjonujące rezultaty w postaci równomiernie i nadzwyczajnie białych zębów. Jeśli więc zastanawiasz się, jak szybko wybielić zęby i chcesz, żeby wyglądały naprawdę zjawiskowo, bez narażania ich na pogorszenie kondycji, niewątpliwie warto umówić się na wybielanie zębów metodą Beyond w naszym starachowickim Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski. Ta innowacyjna technika polega na zastosowaniu specjalnego żelu o właściwościach rozjaśniających, aktywowanego za pomocą światła emitowanego przez akcelerator. System Beyond to prosty i zarazem bezpieczny sposób na przywrócenie zębom ich naturalnej bieli.

Nakładkowe wybielanie zębów w domu

Trzecią techniką używaną do osiągnięcia nieskazitelnej bieli uzębienia jest nakładkowe wybielanie zębów w domu, pod kontrolą stomatologa. Na czym to dokładnie polega? Podczas wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym, lekarz pobiera wycisk Twojego uzębienia i na tej podstawie przygotowuje idealnie dopasowane nakładki, które trzeba samodzielnie napełniać żelem. Potem wystarczy je nosić przez okres dwóch tygodni podczas snu i efekt wyjątkowego rozjaśnienia zębów o kilka tonów gotowy!

Jeśli marzysz o spektakularnej odsłonie uśmiechu, zapisz się na usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów i profesjonalne wybielanie zębów w naszym Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach. Pomożemy Ci w osiągnięciu pozytywnie zaskakujących rezultatów w postaci olśniewająco białych zębów! Czekamy na Ciebie pod numerem tel. 41 275 12 88 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 14.00!