--

Sposoby na ,,hollywoodzki uśmiech”

Otoczeni przez wszechobecne media, zapatrzeni na okładki kolorowych magazynów, z których spoglądają piękne, uśmiechnięte twarze, zaczyna nam się marzyć równie piękny uśmiech na naszej twarzy. Czy to możliwe? Tak! 

Stomatologia estetyczna i nie tylko

Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego uśmiechu. Mimo należytego dbania o higienę jamy ustnej i zębów, wciąż widzą mankamenty, których chciałyby się pozbyć. W naszym Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski podkreślamy, że drogę ku pięknemu uśmiechowi trzeba zacząć od absolutnych podstaw. Najpierw należy dokonać diagnozy stomatologicznej, która w dwóch krokach pozwoli ocenić ekspertom stan jamy ustnej. Pierwszym z nich jest wywiad połączony z badaniem lekarskim wewnątrzustnym przeprowadzanym za pomocą lusterka i zgłębnika, dzięki któremu oceniane są zmiany próchnicowe, ich stadium oraz położenie powierzchniowe. Nasi lekarze zwracają także uwagę na stan błony śluzowej jamy ustnej, dziąseł i przyzębia, szukając ewentualnych, niepokojących zmian. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, które pozwala na bardzo precyzyjną, cyfrową diagnostykę oraz wykrycie problemów niewidocznych przy zwykłym badaniu. Jeśli okaże się, że zęby są chore, stomatolog wdroży odpowiednie leczenie i dopiero po jego zakończeniu będzie można rozpocząć upiększenie uśmiechu.

Sposób na wybielanie zębów

W przypadku prostych zębów bez ubytków, a jedynie z przebarwieniami, może wystarczyć wybielanie zębów. Przeprowadzane jest już po leczeniu jamy ustnej i może polegać na: 

Metodę nasi specjaliści dostosowują w zależności od potrzeb i indywidualnych predyspozycji pacjentów. 

Proste zęby – zapytaj o ortodontę

Kolejnym powodem kompleksów mogą być wady zgryzu, z którymi boryka się duża część społeczeństwa. Krzywe zęby, duże odstępy między zębami, wysunięta czy za mocno schowana broda – to mankamenty, które mogą wymagać wizyty u ortodonty. Dlatego właśnie zadbaliśmy, aby w naszej starachowickiej placówce nie zabrakło specjalisty tej dziedziny. Odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny może pomóc w odzyskaniu pięknego uśmiechu, a dzięki temu również pewności siebie. 

Dla kogo implanty zębowe?

W przypadku ubytków w uzębieniu warto zastanowić się nad kolejną dziedziną stomatologii, jaką jest implantologia – nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się nauka, której celem jest estetyczne i trwałe uzupełnienie utraconych zębów za pomocą implantów. Leczenie implantologiczne nasi specjaliści podejmują w przypadkach: 

  • pojedynczych braków zębów;
  • braków wielozębowych;
  • bezzębia, czyli całkowitej utraty zębów.

Implantologia to metoda, która pomaga najlepiej naśladować naturalne zęby i w pełni spełniać ich funkcje. Ponadto w naszej świętokrzyskiej placówce, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, mamy także możliwość zakładania koron, które niczym nie różnią się od naturalnych zębów. 

Korona na zęby i nie tylko

Korona na zęby to zwieńczenie pracy zaczętej przez implantologa. Koronę wykonuje protetyk w taki sposób, aby pasowała do pozostałej części uzębienia nie tylko kształtem, lecz także kolorem. Możliwe jest również wykonanie rekonstrukcji niewielkich ubytków i pełnych koron, korekty kształtu i koloru zębów, zabiegi usuwania diastem i szpar międzyzębowych oraz wstawianie porcelanowych licówek – wszystkie te zabiegi mają na celu pomoc w uzyskaniu naprawdę pięknego i naturalnego uśmiechu pacjentów.