Korony zębowe, czyli sekret czarującego uśmiechu

Kiedy nagle wypada ząb z reguły wiąże się to ze stresem i niepokojem oraz myślami, co w takiej sytuacji zrobić. Zdarza się, że utrata uzębienia jest wynikiem nieudanego leczenia kanałowego. Tak czasem bywa, nie jest to jednak powód, żeby czuć się gorzej i rezygnować z szerokiego uśmiechu. Obecnie protetyka posiada całą gamę nowoczesnych narzędzi, które mają na celu poprawienie wyglądu i kondycji uzębienia w ekspresowym tempie. Nerwy pojawiające się po utracie zęba są zrozumiałe i uzasadnione, nikt nie lubi niekorzystnie się prezentować w radosnych momentach życia. Mimo to, dobrze szybko podjąć stanowczą decyzję o uzupełnieniu braków w uzębieniu, żeby nie dopuścić do powstawania kompleksów, a także zahamowań w kontaktach z innymi ludźmi. W tym celu lekarz stosuje korony zębowe, idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia, zarówno pod względem koloru, jak i kształtu.

Czym są korony zębowe?

Korony zębowe to stałe uzupełnienia protetyczne, stosowane w przypadku częściowej lub całkowitej utraty uzębienia. Mają więc zastosowanie nie tylko wobec braku zębów, lecz także wobec ich złamania, uszkodzenia czy martwego zęba. Potocznie nazywane „koronki” to ratunek dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemem rozległych zniszczeń uzębienia wskutek próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów mechanicznych. Co ciekawe, korony zębowe, zaraz obok licówek, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań współczesnej protetyki, stosowane również przez znane osoby.

Jakie są rodzaje koron zębowych?

Korony zębowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Są więc korony metalowe, których zaletą jest niewątpliwie ich trwałość i cena, a wadą wygląd oraz możliwość wywołania uczuleń, dlatego są obecnie rzadko używane. Popularnie stosowane są natomiast korony porcelanowe oraz pełnoceramiczne, prezentujące się niezwykle naturalnie i niepowodujące alergii. Często wykorzystywanym uzupełnieniem protetycznym są również korony cyrkonowe, będące połączeniem dużej wytrzymałości ze wspaniałą prezencją. Są także tymczasowe korony akrylowe, stałe korony porcelanowe na podbudowie z metalu oraz na podbudowie z tlenku cyrkonu. Jeśli zastanawiasz się, jaka korona zębowa będzie dla Ciebie najlepsza, skonsultuj tę kwestię z naszymi ekspertami z Centrum Stomatologii Borowski w Starachowicach.

Korona na implancie – co to jest i dla kogo?

Korona na implancie to uzupełnienie protetyczne składające się z odbudowy korony zęba oraz sztucznego korzenia, wszczepionego za pomocą implantu. Zabieg ten związany jest z procesem osteointegracji, czyli zrośnięcia implantu z kością, który trwa od dwóch do sześciu miesięcy. W tym czasie lekarz zakłada koronę tymczasową. Wskazaniem do założenia korony na implancie jest brak pojedynczego zęba. W przypadku utraty kilku zębów można również wykorzystać implanty w celu podtrzymania mostu. Ponadto, w sytuacji braku większej ilości zębów lub całkowitego bezzębia, wszczepienie kilku implantów pozwala na długotrwałe i stabilne utrzymanie protezy.

Korony zębowe, mosty i protezy – piękny uśmiech w jesieni życia

Pogorszenie kondycji własnych zębów to naturalny proces, który u każdego z nas przebiega nieco inaczej. Są z pewnością osoby, które do końca życia mogą cieszyć się wszystkimi swoimi zębami, jednak to nieliczne wyjątki. Jeśli więc Twoje zęby są bardzo zniszczone i nie chcesz wstydzić się uśmiechać, warto podjąć kroki, które pozwolą Ci na odzyskanie wiary w siebie. W takiej sytuacji wystarczy sięgnąć po korony zębowe, mosty i protezy, które zostały stworzone właśnie po to, żeby zapewnić piękny uśmiech każdemu, niezależnie od stanu jego uzębienia, zdrowia i wieku.
Interesuje Cię więcej informacji o koronach cyrkonowych, porcelanowych czy pełnoceramicznych? Chcesz w szybkim czasie poprawić wygląd swoich zębów? Zadzwoń już dziś do starachowickiego Centrum Stomatologii Borowski i umów się na wizytę do specjalisty!