Kompleksowa ortodoncja sposobem na piękne i proste zęby

W Centrum Stomatologia Borowski jednym z naszych głównych zadań jest sprawienie, aby Twój uśmiech był piękny, a zęby zdrowe. Wiele problemów, które wpływają na nieestetyczny wygląd jamy ustnej, związanych jest z wadami zgryzu. Dlatego jednym z najbardziej rozbudowanych obszarów naszej działalności jest ortodoncja, dzięki której Twoje zęby będą wyglądać pięknie. Sprawdź, czym charakteryzują się zabiegi ortodontyczne w naszym Centrum!

Ortodoncja – krótka charakterystyka

Ortodoncja, jedna z dziedzin stomatologii, zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych u osób dorosłych, ale także młodzieży i dzieci. Ten dział stomatologii stosuje się również u najmłodszych pacjentów, ponieważ nieprawidłowości w ustawieniu zębów zauważyć można już po pojawieniu się pierwszych stałych zębów, czyli w wieku 6-8 lat. To właśnie wtedy szczególnie warto przeprowadzić kontrolę ortodontyczną, ponieważ w jej wyniku można uniknąć problemów związanych z próchnicą czy wadami wymowy.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne kojarzy się pacjentom z aparatami ortodontycznymi. Ortodoncja w dużej mierze polega na noszeniu stałego aparatu ortodontycznego, jednak nie jest to jedyne działanie charakterystyczne dla tej dziedziny stomatologii. Poza stałymi aparatami ortodontycznymi pacjenci noszą także aparaty zdejmowane oraz aparaty retencyjne, które stosowane są po okresie noszenia aparatu stałego. Aparaty ortodontyczne nakładane są przez lekarza specjalistę od strony wargowej bądź językowej zębów.

Ortodoncja w Centrum Borowski

W naszym Centrum zabiegi ortodontyczne opierają się na:

  • diagnostyce,
  • profilaktyce,
  • leczeniu wad zgryzu.

Poza samym założeniem aparatu ortodontycznego bardzo istotną rolę odgrywają wizyty kontrolne, które zalecamy przeprowadzać co 5-10 tygodni.

Kiedy założyć aparat ortodontyczny?

Z jednej strony, rodzice boją się, że zbyt wcześnie rozpoczną leczenie ortodontyczne swoich pociech, z drugiej strony, dorośli często przyznają, że gdyby mogli, założyliby stały aparat ortodontyczny w wieku dziecięcym. Dlatego podkreślamy, że najlepszym czasem na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu ortodontycznego jest faza wzrostu pacjenta, która przypada na wiek około 12 lat. Podejmując leczenie w tym okresie, udaje się uzyskać długotrwałe, szybkie i satysfakcjonujące efekty. Jednak warto zaznaczyć, że późniejszy wiek nie jest przeszkodą do leczenia ortodontycznego. Noszenie stałego aparatu w wieku dorosłym może dać równie skuteczne i trwałe rezultaty, co w wyniku leczenia ortodontycznego w wieku dziecięcym.

Piękne, proste i estetycznie wyglądające zęby

Wszystkie osoby, które marzą o pięknym uśmiechu charakteryzującym się prostymi zębami, zapraszamy do umówienia się na wizytę, podczas której opracowany zostanie plan leczenia ortodoncyjnego. W Centrum Borowski oferujemy pełen zakres aparatów stałych oraz ruchomych, a także przykładamy wagę do aparatów retencyjnych, dzięki którym efekty leczenia zostaną utrzymane. W naszym gabinecie ortodoncja jest także istotnym elementem  przygotowania przedprotetycznego.