Barwna jesień życia bez kompleksów. Polecane rozwiązania protetyczne

Śliczne zęby są jednym z elementów składowych naszego zadowolenia z siebie, dobrze więc zadbać o to, żeby prezentowały się zjawiskowo. Jak to zrobić? Po pierwsze, warto wybrać się do stomatologa i sprawdzić stan uzębienia, czasem wystarczą drobne korekty, żeby odzyskać idealny, promienny uśmiech. Zdarza się też, że potrzebne są nieco większe kroki ingerencji w naturę, które można pokonać bez przeszkód w krótkim czasie, dzięki nowoczesnym technologiom, wykorzystywanym we współczesnej protetyce.

Protezy zębowe – dla kogo są przeznaczone?

Protezy zębowe to uzupełnienia protetyczne, które mają zastosowanie u osób z brakiem kilku zębów lub całkowitym bezzębiem. Jest to więc rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich tych, którzy utracili swoje naturalne zęby, niezależnie od przyczyny. Zdarza się, że zęby wypadają wskutek postępujących chorób przyzębia, takich jak paradontoza. Ponadto, leczenie braków w uzębieniu ma miejsce również u pacjentów z powodu urazów mechanicznych czy wypadków. Założenie protezy zębowej to także doskonały sposób na uzupełnienie uzębienia, spowodowanego rozległą i zaawansowaną próchnicą.

Protezy zębowe – jakie są ich rodzaje?

Protezy mogą być ruchome lub stałe. I tak, protezy ruchome są częściowe albo całkowite. Jeśli pacjent wymaga założenia protezy częściowej, wówczas można zastosować protezę szkieletową, a także nakładową typu overdenture. Co istotne, ruchomą protezę szkieletową należy zdejmować na noc, żeby zregenerować dziąsła i błony śluzowe. Innym rodzajem uzupełnienia protetycznego jest proteza akrylowa, która zazwyczaj wykorzystywana jest jako rozwiązanie tymczasowe. Ponadto, w protetyce zastosowanie mają również stałe protezy zębowe, które są mocowane na implantach, czyli sztucznych korzeniach zębów. Całkowita proteza na implantach jest znacznie bardziej stabilna i wygodna, należy jednak brać pod uwagę fakt, że jej cena jest wyższa.

Protezy zębowe – skuteczna pomoc w spektakularnej zmianie wizerunku

Zastanawiasz się nad wyborem rodzaju protezy zębowej? W takiej sytuacji skorzystaj z porady naszych ekspertów z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach! Lekarz, po ocenie stanu uzębienia i poznaniu Twoich oczekiwań, z pewnością pomoże Ci zdecydować się na podjęcie trafnej decyzji, prowadzącej do spektakularnej zmiany wizerunku. Dobrze mieć świadomość, że nie warto zwlekać z uzupełnieniem braków w uzębieniu, grozi to zanikiem kości.

Inne rozwiązania protetyczne

Jeśli brakuje Ci pojedynczych zębów lub kilku, możesz sięgnąć po efektywne i korzystnie wyglądające rozwiązania protetyczne, jakim są korony zębowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów, aktualnie najpopularniejsze są korony porcelanowe, pełnoceramiczne oraz cyrkonowe, z racji wysokiego poziomu estetyki oraz trwałości. W sytuacji utraty kilku zębów lekarz może Ci zaproponować wykonanie mostów zębowych, które są alternatywą wobec ruchomych protez zębowych. Składają się z dwóch części – filarów, czyli przynajmniej dwóch koron, mocowanych na własnych zębach pacjenta oraz przęsła, złożonego z koron uzupełniających brakujące zęby.

Protezy zębowe, korony zębowe, mosty, implanty – ceny

Cena protezy akrylowej wynosi około 60-1200 zł. Natomiast proteza szkieletowa to wydatek rzędu 1200-3000 zł. Warto przy okazji wiedzieć, że dodatkowym kosztem są implanty, za każdy trzeba zapłacić kwotę w wysokości 2500 zł. Cena mostu zębowego zależy od materiału, z którego jest wykonany, a także od ilości brakujących zębów, dlatego ustalana jest indywidualnie.

Jeśli Twoim marzeniem są perfekcyjne zęby, sprawdź koniecznie, jak wygląda leczenie w  starachowickim Centrum Stomatologii Borowski! Oferujemy błyskawiczne uzupełnienia protetyczne z zastosowaniem nowoczesnych technologii w atrakcyjnych cenach! Zadzwoń pod nr tel.  41 275 12 88 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 lub w soboty w godz. 9.00-14.00!