Jak osiągnąć bajeczny wygląd dzięki licówkom?

Fantastyczna prezencja wymaga najczęściej zaangażowania i dbałości o szczegóły. Uśmiech jest jedną z głównych cech człowieka, na którą zwracamy uwagę już w pierwszych sekundach bezpośredniego spotkania. Atrakcyjne, równe i białe zęby to atuty, które przyciągają do nas innych ludzi, a także sprawiają, że jesteśmy dla nich bardziej interesujący. Chcesz, żeby Twój uśmiech olśniewał otoczenie? Poddaj się więc kilku prostym zabiegom stomatologicznym, które udoskonalą wizerunek i dodadzą Ci pewności siebie. Nasi eksperci w błyskawicznym tempie pomogą Ci odzyskać poczucie własnej wartości i czerpać niczym nieposkromioną radość z każdego, szczerego uśmiechu codziennie! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne ani czasochłonne, nawet w przypadku popękanych i niekorzystnie wyglądających zębów, ponieważ współczesna protetyka posiada nowoczesne narzędzia do ich maskowania – są to licówki!

Licówki na zęby – co to jest?

Licówki na zęby to cienkie płytki naklejane na naturalne zęby, najczęściej przednie, które perfekcyjnie maskują niedoskonałości uzębienia. Defekty, które są likwidowane dzięki licówkom, to przede wszystkim – zniszczone, ukruszone, popękane lub przebarwione zęby, a także szparowatość oraz nierówne uzębienie. To niewątpliwie metoda protetyki, która wykorzystywana jest głównie w celach estetycznych. Obecnie licówki na zęby to bardzo modne rozwiązanie, z którego korzystają nawet gwiazdy światowej sławy.

Rodzaje i zastosowanie licówek

Istnieje kilka rodzajów licówek na zęby i mogą być one wykonane z różnych materiałów. I tak, wyróżniamy licówki akrylowe, które stanowią tymczasową odbudowę zębów. Są stosowane w okresie oczekiwania na bardziej trwałe licówki ceramiczne, czyli inaczej porcelanowe. Ponadto, do celów protetycznych używane są również licówki kompozytowe, będące mieszanką kilku materiałów, mają one jednak tendencję do żółknięcia w miarę upływu czasu. Poza tym, w leczeniu protetycznym wykorzystywane są także licówki pełnoceramiczne, ręcznie malowane oraz ultracienkie. Te ostatnie określane też „chipsami” mają grubość 0,2-0,3 mm i nie wymagają szlifowania zębów, dzięki czemu proces ich zakładania jest odwracalny. Zastosowanie licówek stomatologicznych obejmuje przebarwienia, złamania i ukruszenia koron zębowych, korektę kształtu i wielkości uzębienia, a także zamknięcie diastemy, czyli przerwy między zębami.

Antidotum na krzywe zęby – licówki

Masz nierówne uzębienie, a ich prezencja znacznie odbiega od Twoich oczekiwań, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego? Wypróbuj licówki na krzywe zęby, a zobaczysz, że spektakularna zmiana pozwala uzyskać idealne efekty w ekspresowym czasie. Piękny uśmiech z pewnością poprawi Ci humor i zwiększy Twoją pewność siebie. Warto więc zawalczyć o lepsze samopoczucie i zadbać o nienaganną prezencję uśmiechu zwłaszcza, że proces leczenia odbywa się w błyskawicznym tempie.

Przeciwwskazania do noszenia licówek

Niestety, nie zawsze można nosić licówki. Przeciwwskazaniami do ich założenia są: bruksizm, czyli zaciskanie i zgrzytanie zębami, wady zgryzu, zbyt małe uzębienie, bardzo zniszczony ząb z rozległymi wypełnieniami, a także braki zębowe w bocznych odcinkach szczęki, które nie zostały uzupełnione protetycznie. Na szczęście bruksizm można leczyć, a wady zgryzu korygować za pomocą aparatu ortodontycznego. Jeśli więc marzą Ci się licówki na zęby, być może trzeba będzie najpierw podjąć odpowiednie leczenie. Pamiętaj, że o poradę w kwestii uzębienia zawsze możesz zapytać naszych specjalistów ze starachowickiego Centrum Stomatologia Borowski.

Licówki na zęby – cena

Ceny licówek na zęby różnią się od siebie ze względu na ich rodzaj i materiał, z którego są wykonane. Najtańsze są licówki akrylowe, ich koszt z reguły mieści się w przedziale 60-300 zł oraz kompozytowe (150-900 zł). W przypadku licówek ceramicznych (porcelanowych) trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 900-2500 zł. Natomiast licówki pełnoceramiczne kosztują około 1000-3000 zł za jedną sztukę.

Chcesz skutecznie i szybko zmienić swój wizerunek na lepszy dzięki licówkom na zęby? Zadzwoń do naszego Centrum Stomatologia Borowski w Starachowicach i umów się na wizytę już dziś!