--

Aparat ortodontyczny jako prosty sposób na proste zęby

Krzywe zęby i wady zgryzu przyczyniają się do kompleksów. To także czynnik, który powoduje komplikacje i niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia zębów. Nieleczone wady zgryzu prowadzą do nadmiernej ścieralności i niszczenia uzębienia, a także powstawania próchnicy, chorób przyzębia czy dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto, nieprawidłowy zgryz ma wpływ na pojawienie się zaburzeń mowy, bólu głowy, karku, kręgosłupa, a także rozchwianie się zębów, deformację twarzy oraz występowanie przedwczesnych zmarszczek. Jeśli więc masz wadę zgryzu, koniecznie sprawdź, jakimi metodami można się jej pozbyć!

Aparat na zęby – co warto wiedzieć przed podjęciem leczenia?

Zanim założysz aparat na zęby, należy zadbać o wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych. W przypadku, gdy interesuje Cię korekcja uzębienia, musisz mieć zęby w doskonałej kondycji. Leczenie ortodontyczne trwa około 18-36 miesięcy. Natomiast noszenie stałego aparatu ortodontycznego praktycznie uniemożliwia zakładanie wypełnień ubytku. To głównie z tego powodu przed ortodontyczną korekcją uzębienia konieczna jest kontrola lekarska, w celu wyleczenia ewentualnych zmian próchnicowych. Ponadto, dobrze mieć świadomość, że zanim ortodonta założy Ci aparat na zęby, niezbędne jest przeprowadzenie badań, takich jak pantomogram (panoramiczny obraz szczęki i żuchwy) oraz zdjęcie cefalometryczne (RTG czaszki w pozycji bocznej). Dzięki temu nasi eksperci z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach w błyskawicznym czasie mogą przygotować plan leczenia.

Aparat ortodontyczny – skuteczna metoda na uśmiech doskonały

Masz krzywe zęby, nierówności, a może męczy Cię szparowatość lub stłoczenia uzębienia? Odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny jest doskonałym antidotum na wszystkie tego rodzaju niedoskonałości. A może martwisz się, że jest już za późno na prostowanie zębów? Nic bardziej mylnego! Praktycznie zawsze można podjąć skuteczne leczenie ortodontyczne, niezależnie od wieku. Wymaga to pewnej dozy cierpliwości, terapia może trwać dłużej niż u osób najmłodszych, podobnie jest w przypadku retencji, czyli podtrzymania efektów korekcji uzębienia, ale z pewnością widok prostych zębów jest tego wart! Nasi eksperci pomogą Ci w doborze perfekcyjnie dostosowanego do Twoich potrzeb aparatu ortodontycznego, dzięki któremu będziesz odczuwać dumę podczas każdego otwarcia ust i uśmiechu!

Kiedy rozpocząć leczenie ortodontyczne i jaki aparat ortodontyczny wybrać dla dziecka?

Aparat ortodontyczny dla małego dziecka z reguły jest ruchomy. Jego zamki mogą być wykonane w różnych kolorach i dobrze zadbać również o jego estetykę, ponieważ maluchy przywiązują do tego wagę. Barwny aparat ortodontyczny sprawia, że pociecha chętniej i częściej go nosi, a jest to przecież warunek konieczny do efektywnego leczenia. Jeśli chodzi o najlepszy moment podjęcia leczenia ortodontycznego, to jest to kwestia indywidualna, a o opinię należy zapytać ortodontę. W tym celu warto skonsultować stan uzębienia i zgryz dziecka w wieku 5-7 lat. W tym czasie lekarz może dokonać oceny i ewentualnej kwalifikacji do wczesnej korekcji uzębienia za pomocą aparatu ortodontycznego. Z kolei korekcja uzębienia młodzieży (11-18 lat) najczęściej odbywa się poprzez zastosowanie stałego, metalowego aparatu na zęby.

Dlaczego warto podjąć leczenie ortodontyczne w wieku dorosłym?

Leczenie ortodontyczne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Korekcję uzębienia za pomocą aparatu ortodontycznego mogą podjąć również osoby dorosłe, bez względu na wiek. A dlaczego to jest tak ważne? Przede wszystkim z powodu wspomnianych wcześniej negatywnych konsekwencji nieleczenia wad zgryzu, czyli pogorszenia stanu uzębienia oraz powstawania szeregu nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach aparatów ortodontycznych i ustalić plan korekcji Twojego uzębienia? Skontaktuj się z naszym starachowickim Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski i zapisz się na wizytę do ortodonty już dziś! Zadzwoń pod nr tel. 41 275 12 88! Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00, a także w soboty w godz. 9.00-14.00. Zapraszamy serdecznie!